image/svg+xml
image/svg+xml

2021 YKS Ek Yerleştirme İle Üniversitemize Yerleşen Öğrenciler için YDİ 101 Yabancı Dil İngilizce I Dersi Muafiyet Sınavı Duyurusu

Sevgili Öğrencilerimiz,

Ek kontenjan ile yerleşmiş öğrencilerimiz için 2021-2022 Akademik Yılı YDİ 101 Yabancı Dil İngilizce I Dersi Muafiyet Sınavı 16 Ekim 2021 tarihinde çevrimiçi (online) olarak e-Ders üzerinden gerçekleştirilecektir. Sınava üniversitemize ek kontenjan ile yerleşmiş öğrenciler girebilir.

  • YDİ 101 Yabancı Dil İngilizce I Dersi Sınavı 20 soru şeklinde ve sınav süresi 25 dakika olacaktır. Sınav 16 Ekim 2021 tarihinde 13.00-15.00 saatleri arasında üniversitemiz E-ders sistemi üzerinden gerçekleştirilecek olup sınav belirtilen tarihte ve saat aralığında sistemde açık kalacaktır. Sınava giriş yaptığınızda 25 dakikalık sınav süreniz başlayacaktır.
  • İlk kez giriş yapacak öğrencilerimiz sisteme giriş bilgileri şu şekilde olacaktır: Kullanıcı adı: Öğrenci Numarası ve Şifre: T.C. Kimlik Numarasıdır.
  • Sınavların tamamlanması sonrasında yapılacak değerlendirmeler neticesinde “muaf” sayılacak öğrencilerin listesi fakültelerin öğrenci işleri birimine bildirilecektir.
  • Sınava e-ders (eders.bartin.edu.tr) sayfası giriş ekranında yer alan kırmızı butona tıklayarak giriş yapmanız gerekmektedir. Bu butona tıkladığınızda sorumlu olduğunuz sınavlarınıza doğrudan ulaşabileceksiniz.
  • Halihazırda var olan kullanıcı adı ve şifrelerinizi kullanabilirsiniz. E-ders sistemine https://uzem.bartin.edu.tr/ adresinde yer alan menüde “e-Ders Giriş” sekmesine tıklayarak veya doğrudan https://eders.bartin.edu.tr/ bağlantısı aracılığıyla erişebilirsiniz. Sınavın linkini Yabancı Dil dersi içerisinde 3. Hafta konu içeriğinde bulabilirsiniz.
  • Sınav esnasında olağandışı meydana gelen durumda lütfen panik yapmadan ve vakit kaybetmeden sadece uzem.bartin.edu.tr adresindeki Buzem’e Yazın formunu kullanarak durumunuzu bize iletiniz ve e-postanızı kontrol ediniz. Sınav süreniz bittiğinde bu işlemin herhangi bir dönüşü olmamaktadır. Lütfen tüm sorunlarınız için sadece Buzem’e Yazın formunu kullanınız.